Żyrandole i lampy kryształowe: W jakich wnętrzach styl glamour 0

Żyrandole i lampy kryształowe: W jakich wnętrzach styl glamour

Kojarzony z blaskiem, luksusem i przepychem. Od lat gościł w uroczystych salach i na drogich bankietach. Dziś stosowany także jako oświetlenie do domu. Styl glamour – co to jest, w jakich wnętrzach pasuje i dlaczego żyrandole czy lampy kryształowe to jedne z najpopularniejszych w tym stylu dodatków? Przedstawiamy pomysły na modne i nowoczesne wnętrze, gdzie wybór lampy ma duże znaczenie.

Co to jest styl glamour?

W dzisiejszym urządzaniu wnętrz styl glamour oznacza łączenie ze sobą współczesnego designu z barokiem, gdzie nie brak było luksusu i przepychu. Wnętrza w tym stylu dają nam poczucie elegancji. Nowoczesne trendy wnoszą w niego odrobinę zdrowego rozsądku, pozwalając pięknie uwydatnić to, co w całości najcenniejsze. Dlatego właśnie żyrandol kryształowy jest tak często wybieranym dodatkiem wśród zwolenników tego stylu. Poprzez swoją elegancję świetnie odnajduje się między tym, co modne, a co glamour.

Sypialnia, łazienka czy salon – w jakich wnętrzach styl glamour

Dziś w trendach kreowany jest styl minimalistyczny, w tym styl skandynawski – umiłowanie prostoty i funkcjonalności. Glamour jest jego zupełnym przeciwieństwem. Tu bardziej niż o praktyczne zastosowania, chodzi o sam wygląd – ma być bogato, ekskluzywnie i stylowo. Wciąż są przestrzenie, gdzie wystrój glamour intryguje, wyglądając ciekawie czy wyjątkowo.

Sypialnia jak z marzeń

Największym marzeniem, szczególnie kobiet, jest posiadanie sypialni, której wystrój nawiązuje do bogatych pałaców. W takich przestrzeniach żyrandol kryształowy jest jak wisienka na torcie, dodaje całości efektu, a błysk, który wywołany jest odbijaniem się światła od kryształków, tworzy bajeczną aurę.

Dlatego styl glamour to dobry pomysł na oświetlenie do sypialni - nowoczesne i w dobrym guście. Ważne jest tu, by nie przesadzić. Pomimo tego, że z samej definicji tego stylu możemy odczytać, że oznacza on przepych, nie bądźmy w tym dosłowni. Wprowadzenie do przestrzeni kryształów i złota wystarczy, by poczuć się wykwintnie. Jeśli zdecydujemy się na zbyt dużą ilość dodatków, uzyskamy efekt odwrotny od oczekiwanego i zamiast wnętrza wysokiej klasy, otrzymamy tzw. kicz.   

Dlaczego łazienka to idealne miejsce na lampy kryształowe

Łazienka idealna powinna przede wszystkim kojarzyć się nam z czystością, a ją najłatwiej jest uzyskać poprzez zachowanie stonowanych barw, oszczędności detali i szklane powierzchnie. Nie bez powodu lampy kryształowe, których tradycyjna forma kryształków nie zostaje pokryta żadną z kolorowych warstw, sprawdzają się w takich miejscach idealnie.

Jakiekolwiek inne glamour dodatki potrafią przeciążyć wnętrze, tworząc bardzo łatwo przesadzony efekt, dlatego właśnie żyrandole kryształowe czy lampy wiszące są optymalnym wyborem, na który decyduje się wiele osób, urządzających w tym stylu mieszkanie.

Nowoczesne oświetlenie do salonu

Pisaliśmy w poprzednim artykule o tym, jak wybrać lampę do salonu, by w pełni wydobyć potencjał światła w urządzaniu pomieszczeń. Krótko podsumowując zebrane tam informacje, dojść możemy do wniosku, że liczy się różnorodność. Potrzebne są nam zarówno lampy stojące i wiszące. Projektanci wnętrz wciąż przekonują, że liczy się minimalizm – i trudno jest się z nimi nie zgodzić, dlatego jeśli już decydujemy się na styl glamour, wybierzmy żyrandol kryształowy, który będzie mniej przesadzoną opcją niż ten ze złota.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl