Jak wybrać lampę do salonu? 0

Styl skandynawski: Jak wybrać lampę do salonu?

Wybierając oświetlenie do domu, warto pamiętać o tym, że wybór lampy powinien być uwarunkowany nie tylko naszym gustem czy panującymi obecnie trendami, ale także jego funkcjonalnością. Odpowiednie dopasowanie lampy do wnętrza pozwala podkreślić atuty danej przestrzeni i stworzyć wyjątkowy nastrój. W jaki sposób tego dokonać? Przedstawiamy kilka cennych wskazówek jak wybrać lampę do salonu, by osiągnąć pożądany efekt, zapewniając sobie jednocześnie modne i nowoczesne wnętrze.

Wielofunkcyjność w salonie

Salon, nazywany również nie bez powodu pokojem dziennym, spełnia wiele funkcji jednocześnie: pracujemy w nim, odpoczywamy, spotykamy się z bliskimi oraz oglądamy wieczorami filmy. Jak wybrać oświetlenie do salonu, by współgrało z każdą z tych czynności?

Prawdopodobnie sama lampa stojąca nie wystarczy. Warto jednak zaopatrzyć się w lampę do salonu, która ustawiona przy fotelu czy stole zapewni odpowiednie warunki do czytania, pisania lub pracy. Istotne jest wtedy, by miała możliwość regulacji, a strumień światła mógł być skierowany w dowolnym kierunku. Gwarantuje to poczucie intymności i skupienia, którego w takich chwilach potrzebujemy. Świetnie sprawdza się też w przypadku spotkania z bliską nam osobą, kiedy pożądany jest kameralny nastrój.

Jak wspomniane zostało wcześniej, nie jest to jednak wystarczająca opcja, ponieważ salon wymaga także oświetlenia ogólnego, które równomiernie oświetlać będzie przestrzeń. Dobrze sprawdzają się w takich rolach żyrandole i lampy wiszące, które odpowiednio dobrane podkreślają wystrój wnętrza.

Nowoczesne oświetlenie: styl skandynawski

Obecnie styl skandynawski jest najpopularniejszym ze stylów urządzenia wnętrz. Sprawdza się wszędzie: w salonie, kuchni czy sypialni. W każdym z tych pomieszczeń łączy go funkcjonalność i prostota, będąca jednocześnie przyjemna i radosna.

Przestronne i jasne wnętrza

Dużą rolę w urządzaniu mieszkania w stylu skandynawskim odgrywa nowoczesne oświetlenie do salonu. Bardzo ważne jest, by wnętrze budziło wrażenie przestronnego poprzez wprowadzenie do niego jasnego światła. Tu pasują żyrandole i lampy wiszące, umiejscowione w grupach (np. dwie nad stołem, jedna nam kanapą). Dla zachowania przytulności wnętrza pomimo surowej formy stosuje się lampy stojące, które mają za zadanie stworzyć delikatne i nastrojowe światło. Jak już wiemy, warto zainwestować w oświetlenie, które możemy regulować i wpływać na kierunek padającego światła.  

Metalowe i szklane lampy

Jeśli chodzi o materiały, adekwatnie do prostych, skandynawskich bieli, szarości i granatów w przypadku lamp dominującym są szkło, metal i drewno, które umiejętnie skomponowane z całością podkreślają naturalność i prostotę wnętrza.

Stosuje się do nich często industrialne i proste w formie klosze, które pozbawione są dodatkowych zdobień. Ciekawym aspektem stylu skandynawskiego jest fakt, że dobrze sprawdza się tu różnorodność typów lamp, a co za tym idzie – możemy dowolnie łączyć materiały i kolory lamp wiszących ze stojącymi. Jedynym warunkiem jest spójność zachowania stylu skandynawskiego, czyli prostoty i funkcjonalności.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl