Promocje
Klosz CORDOBA II K 1018 TD
Klosz CORDOBA II K 1018 TD
141,50 zł 100,00 zł
szt.
Lampa zewnętrzna ADELA 9001 DG, kinkiet grafit
Lampa zewnętrzna ADELA 9001 DG, kinkiet grafit
172,20 zł 99,90 zł
szt.
Lampa zewnętrzna LENA-91172 BL kinkiet
Lampa zewnętrzna LENA-91172 BL kinkiet
153,80 zł 97,00 zł
szt.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Taśmy LED 0

Taśmy LED

Taśmy LED o napięciu 12V pozwalają na skuteczne obniżenie rachunków za prąd oraz podświetlić wiele mebli czy też urządzeń w domu. Ich główną zaletą jest zajmowanie małych powierzchni co w przypadku niektórych pomieszczeń może okazać się zbawienne. Coraz więcej producentów mebli decyduje się na zastosowanie tych efektownych podświetleń w gamie swoich produktów. W zakładce taśmy LED znajdą państwo różne produkty, które różnią się m.in. strumieniem światła jak i jego barwą. Bardzo częstym błędem jest wybieranie produktów zbliżonych mocą do tradycyjnych żarówek „aby dawało więcej światła”. Może okazać się to zgubne, ponieważ wówczas oszczędność taśm przestaje być tak znacząca. Parametrem odpowiadającym za jasność jest strumień świetlny wyrażony w lumenach. Dopiero wtedy po wybraniu odpowiedniej taśmy możemy przejść do dalszego etapu komponowania naszego produktu.

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że taśma jest istotnym elementem, ale nie jedynym składającym na całość tego urządzenia. Poniżej mogą państwo zobaczyć czym należy się kierować przy doborze poszczególnych elementów taśmy. Istotne znaczenie ma również montaż oraz dobór odpowiedniego zasilacza. Ponadto nie bez przyczyny taśmy są sprzedawane najczęściej w rolkach pięciometrowych. Zwiększenie ich długości wiązałoby się ze spadkiem jakości światła wśród diod najbardziej oddalonych od zasilacza wskutek spadków napięcia prądu.

Następnie należy określić ile metrów chcemy aby taśma miała. Można przycinać je nożyczkami w oznaczonych miejscach. Kolejnym etapem jest dobór odpowiedniego profilu do taśmy. Różnią się one najczęściej kształtem tak więc np. profile narożne sprawdzają się idealnie jako podświetlenie schodów, bądź innych trudno dostępnych miejsc. Z kolei zaś przy profilu na powierzchniowym nie musimy się martwić o dogodne dla niego miejsce. Bowiem można go umieścić za pomocą taśmy dwustronnej lub uchwytów montażowych gdzie chcemy.

Uroku taśmom dodają niewątpliwie klosze, które są uniwersalne do profilów A, B, C oraz D, które różnią się jedynie przepuszczalnością światła:

  • mleczna - wnętrze profilu jest niewidoczne, bardzo dobrze rozprasza punkty świetlne.
  • mrożona - półprzeźroczysta, delikatnie rozpraszająca
  • transparentna - zupełnie przeźroczysta

Finalnie należy rozplanować zakup finalnego elementu do tego zestawu jakim jest zasilacz. Każda z taśm posiada maksymalna moc wyrażona w watach. Tak więc dla przykładu weźmy produkt posiadający 120LED na metr oraz moc 9,6W/m. Załóżmy, że zechcemy mieć taśmę 2 metrową i dokupić do niej odpowiedni zasilacz. Najpierw należy obliczyć jej moc maksymalną, czyli 2* 9,6W= 19,2W. Tak więc optymalnym wyborem będzie zasilacz o mocy 20W. Możemy zastosować zasilacze do puszki wodoodporne, które cechuje wysoka odporność przed przypadkowym uszkodzeniem. Z kolei zaś zasilacze typu standard można łatwo ukryć co może się przydać przy oświetleniu np. mebli. Zasilacze gniazdkowe cechują się znacznie niższa ceną jednakże kosztem estetyki.

Tak więc przy tego typu oświetleniu możemy spersonalizować sobie prawie każdy element w dowolny sposób. Pozwala to na stworzenie bardziej dopasowanego oraz unikatowego produktu, który odwdzięczy się bezawaryjna oraz oszczędną pracą. Taśmy LED wyznaczyły niewątpliwie nowe trendy w oświetleniu oraz pokazały wyższość oświetlenia LED nad tradycyjnymi żarówkami. W tym przypadku gwarancja jest również dosyć długa bowiem może sięgać nawet 5 lat bowiem firmy tworzące podświetlane meble czy też agencje reklamowe robiące reklamy zewnętrzne nie mogą pozwolić sobie na stosowanie produktów o słabej jakości.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl