Promocje
Klosz CORDOBA II K 1018 TD
Klosz CORDOBA II K 1018 TD
141,50 zł 100,00 zł
szt.
Lampa zewnętrzna ADELA 9001 DG, kinkiet grafit
Lampa zewnętrzna ADELA 9001 DG, kinkiet grafit
172,20 zł 99,90 zł
szt.
Lampa zewnętrzna LENA-91172 BL kinkiet
Lampa zewnętrzna LENA-91172 BL kinkiet
153,80 zł 97,00 zł
szt.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Lampy ogrodowe 0

Lampy ogrodowe

 

Lampy ogrodowe są istotnym elementem wyposażenia w naszym ogródku bowiem pełnią role zdobniczą całej kompozycji. Owe oświetlenie również spełnia wiele praktycznych funkcji tj. dokładne oświetlenie posesji jak czy też odstraszenie włamywaczy.

Sposób rozmieszczenia instalacji na działce należy zaplanować przed zagospodarowaniem ogrodu bowiem najpierw trzeba rozprowadzić instalację elektryczną do podłączenia lamp. Wiele osób stwierdza, że mniej zachodu będzie z montażem lamp ogrodowych na akumulatorki. Jednakże warto zauważyć, że zastosowanie takiego oświetlenia zimą może wpłynąć niekorzystnie na kondycję lamp przez co stają się bezużyteczne. Również zmienne warunki pogodowe panujące w naszej strefie klimatycznej nie będą im sprzyjające. Biorąc więc pod uwagę trwałość oraz pełną funkcjonalność należy rozważyć zaopatrzenie się w taką instalację. Niewątpliwym hitem sprzedażowym wśród tego typu oświetlenia jest zbiór lamp z serii Cordoba.

 

Rodzaje lamp ogrodowych:

Lampy ogrodowe różnią się stylistyką oraz wielkością i kształtem. Podczas doboru tego typu naświetlenia naszej działki najlepiej zdecydować się na produkty w neutralnych kolorach co ułatwi nam wpasowanie ich do całej stylistyki panującej w ogrodzie. Co więcej polecanym tworzywem przy tego typu konstrukcjach jest aluminium, które zapewnia znacznie większą trwałość niż inne tego typu zamienniki.

Można wyróżnić kilka rodzajów lamp tj.:

Kinkiety, które zapewniają idealnie oświetlenie wejścia do naszego domu a jedocześnie są w pełni integralne z rodzajem oświetlenia zastosowanego wkoło budynku.

Latarnia, która dzięki niesamowitemu designowi oraz pokaźnym rozmiarom może służyć jako klasyczna ozdoba ogrodowa bądź skuteczne źródło światła dzięki zastosowaniu wydajnych żarówek.

Lampa wisząca, pozwala na zamontowanie oświetlenia w różnych nietypowych miejscach, które są słabo oświetlone. Tego typu lampy podkreślą również otaczające je scenerię.

     

 

Instalacja elektryczna w ogrodzie istotne elementy:

Należy zacząć od fazy projektu przebiegu instalacji w naszym ogrodzie. Nie warto przeciągać tego etapu bowiem może to negatywnie odbić na późniejszym wyglądzie naszej działki, kiedy to już trawnik zostanie wyrównany bądź zostanie ułożona kostka. W projekcie przede wszystkim należy zawrzeć gdzie będą znajdować się gniazdka, lampy bądź inne odbiorniki. Dzięki temu możemy zastosować rurki ochronne na okablowanie co poprawi funkcjonalność oświetlenia i zapobiegnie jego przypadkowemu uszkodzeniu. Warto jednak pamiętać, że pomoc osoby z uprawnieniami może okazać się niezbędna w fazie planowania przebiegu instalacji. Jest to ważna kwestia bowiem ryzyko wystąpienia zwarcia jest znacznie większe niż w mieszkaniu.

Teraz kilka praktycznych zasad związanych z oświetleniem w naszym ogrodzie:

  • Droga jaką będzie przebiegał kabel zasilający lampy ogrodowe na pewno musi być oddalony od większych drzew, fundamentów oraz od rur wodociągowych w odległości co najmniej 80 centymetrów.
  • Wykonajmy zdjęcia, na których widać w jaki sposób przebiega cała instalacja.
  • Trzymajmy się prostych schematów rozprowadzenia przewodów.
  • Kable układa się w większej warstwie piasku na głębokości około 60-70 cm.

 

Które elementy otoczenia domu warto oświetlić?

Furtka oraz drzwi wejściowe należy oświetlać od góry, aby nocą nie oślepiały nikogo oraz aby dobrze naświetlać klamkę oraz zamki.

Drzewa oraz krzewy oświetlenie ich służy głownie dekoracji oraz umożliwia stworzyć niesamowity nastrój w ogrodzie niskim nakładem budżetowym. Wytworzona poświata przez wiązki światła bijące przez gęste krzewy bądź wysokie gałęzie drzew zapewnia niebywały efekt wizualny.

Elewacja domu sprzyja poprawie widoczności zarówno wewnątrz domu jak i z zewnątrz. Ten typ instalacji oświetleniowej poleca się szczególnie osobom, które zaopatrują się w zestaw kamer wkoło domu.

Jakie jest najskuteczniejsze oświetlenie ogrodowe.

Bardzo istotna kwestia przy doborze oświetlenia ogrodowego może okazać się materiał z jakiego zostały wykonane więc w celu zapoznania się ze specyfikacją poszczególnych zapraszamy na stronę.Warto też dobrać lampy z odpowiednią liczba IP, która wskazuje na miejsca w jakich produkt może znaleźć zastosowanie.

 

Ponadto użycie tradycyjnej instalacji zapewni nam długowieczność oświetlenia jakiego nie gwarantują produkty zasilane akumulatorami. Obecnie można zastosować wiele rodzajów oświetlenia w ogrodzie jednakże będą one znacząco odbiegać jakościowo bądź wpłyną niekorzystnie na funkcjonalność w naszym przydomowym zaciszu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl